image
Miejsca, która warto odwiedzić podczas wycieczki do Kanady
lifestyle

Planujesz wycieczkę do Kanady? Te miejsca musisz zobaczyć!

Kanada to bardzo ciekawe miejsce, o czym doskonale wiedzą liczni turyści, którzy odwiedzają to państwo położone w Północnej Ameryce. Mnogość i różnorodność atrakcji sprawia, że nie można się tam nudzić, każdy znajdzie dla siebie coś godnego uwagi, zachwycającego i zapadającego w pamięć. Wiele osób marzy o tym, aby zobaczyć słynny wodospad Niagara, niezwykłą faunę i florę Parku Regionalnego Algonquin lub o przejściu się szklakiem Cabota.

Miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Kanadzie

Wycieczka do Kanady będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem, szczególnie jeśli zostanie dobrze zaplanowana. Warto skupić się na topowych atrakcjach, gdyż zobaczenie wszystkiego jest niemożliwe podczas jednego wyjazdu. Będąc w Kanadzie, nie można pominąć jednej z topowych atrakcji tego miejsca, a mianowicie wodospadu Niagara, którego wody spadają przepięknymi kaskadami z około pięćdziesięciu metrów wysokości, co robi ogromne wrażenie.

Wyjątkowe miejsca w Kanadzie

W stolicy Kanady również nie brakuje atrakcji, szczególnie pod kątem kulturalnym. W miejscowości Ottawa znajduje się kompleks Parlamentu, bogata w zbiory National Gallery of Canada. W zabytki obfituje miasto Québec, mogące pochwalić się przepięknym położeniem. Utrzymane jest w stylu francuskim, a główną atrakcję stanowi starówka z kamiennymi budowlami XVII wieku. Nie brakuje sakralnych zabytków, warto zobaczyć gwiaździstą cytadelę i historyczny park narodowy w postaci Pola Abrahama.

Aktywne podróżowanie i zwiedzanie

Miłośnikom aktywnego wypoczynku i malowniczych krajobrazów można polecić Boya Lake, czyli lazurowe jezioro charakteryzujące się niezwykłą czystością. Na miejscu można wypożyczyć różny sprzęt wodny. Ogromną popularnością cieszy się Alaska Highway, czyli słynna trasa mająca ponad dwa tysiące kilometrów, obfitująca w stare stacje benzynowe i ciekawe miasteczka. Jednym z bardziej unikalnych jest to słynące z lasu najróżniejszych znaków przybijanych przez turystów – obecnie można doliczyć ich już ponad siedemdziesiąt tysięcy. Dawson City to najlepiej zachowane miasto z czasów gorączki złota. Można nawet spróbować swoich sił w szukaniu złota.

Przygotuj się na rzeczy, które zobaczysz tylko w Kanadzie!

Z kolei w Liard River Hot Springs można popływać w gorących źródłach – co ciekawe, na drodze dojazdowej bardzo często spotyka się bizony, co z pewnością nie jest codziennym widokiem dla polskiego turysty. Na uwagę z pewnością zasługuje najstarszy park w Kanadzie, czyli Banff National Park. Miłośnikom sportów zimowych polecić można pobyt w Whistler, czyli w kurorcie wypoczynkowym niedaleko Vancouver. Jednym z najpiękniejszych ogrodów na świecie jest ten znajdujący się w kanadyjskim Montrealu. Na powierzchni 75 h znajduje się aż 22 tysięcy roślin z różnych regionów świata.

LEAVE A REPLY