image
Uncategorized

Tapeta do pokoju dziecka – najmodniejsze wzory

Dzieci uwielbiają, gdy w ich pokoju jest kolorowo, dlatego świetną opcją będą piękne tapety z różnymi motywami. Wybór jest tak ogromny, że nie ma problemu z dopasowaniem dekoracji ściennej do indywidualnych preferencji i zainteresowań dziecka. Wodoodporna tapeta do pokoju dziecięcego, którą łatwo utrzymać w czystości, sprawdzi się idealnie, posłuży użytkownikowi przez długi czas. W sprzedaży nie brakuje nawet modeli samoprzylepnych, niezwykle prostych w montażu. Można wykończyć cały pokój tapetą lub tylko pojedynczą ścianę.

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka, które wzory cieszą się największą popularnością?

Ściany w pokoju dziecięcym można wykończyć na wiele sposobów: pomalować je farbą, przykleić tapetę lub przyozdobić nowoczesną fototapetą 3D. Zaletą tapety jest to, że pozwala w szybki i tani sposób na ożywienie aranżacji oraz na zakamuflowanie niedoskonałości na ścianie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrze przemyśleć wzór tapety, nie może być zbyt ciemna ani za pstrokata, bo wprowadzi chaos i wręcz niepokój. Świetną opcją będzie utrzymanie ścian w jasnym i stonowanym kolorze, a na jednej z nich przyklejenie tapety (najlepiej na najbardziej eksploatowanej, czyli przykładowo obok łóżka lub miejsca do zabawy). Ciekawą opcją jest tapeta do kolorowania wykonana z papieru, z nadrukowanym wzorem/rysunkiem. Dziecko będzie mogło samodzielnie stworzyć własną dekorację ścienną. Kolejną opcją do wyboru jest tapeta monochromatyczna, uniwersalna, pasująca do każdego pokoju dziecięcego, niezależnie od wieku i płci dziecka.

Obecnie niezwykle modne są tapety 3D do pokoju dziecięcego, które warto dobrać do zainteresowań dziecka, jego osobistych preferencji. Wspaniale nadają się tapety w paski, mogą być wielokolorowe, poziome lub pionowe. Strzałem w dziesiątkę będą tapety z napisami, szczególnie dla starszego dziecka. Można wybrać ulubione motto dziecka, cytat z piosenki, zabawne powiedzenie itd. Z kolei w pokoju małego dziecka rewelacyjnie odnajdzie się tapeta w pastelowych kolorach. Mile widziane będą jasne i pozytywne barwy, które pomogą się zrelaksować i wyciszyć. Tapeta nie musi być tylko na ścianie, coraz częściej widuje się je także na suficie. Dzieci będą zachwycone tapetami z motywem zwierzęcym. Godne polecenia będą zwierzęta leśne, morskie czy egzotyczne. Można też wybrać tapetę geometryczną, kolorowe zygzaki stworzą ciekawe wzory. Sprawdzą się też tapety w kropki o różnej wielkości. Mogą być one rozmieszczone regularnie lub chaotycznie. Małe dzieci urzekną bajkowe tapety, można też wybrać dekoracje ścienne z akcentem edukacyjnym.

LEAVE A REPLY